Miért nem fogyok tovább már hetek óta? Küldés levélben Nyomtatás
Azért, mert...
Jó lenne minél előbb megtalálnia a választ erre a kérdésre. Minél tovább stagnál ugyanis a súlya, annál esélyesebb arra, hogy rövidesen feladja fogyókúráját. A kétségbeesés, a bűntudat és tehetetlenség érzése még harcol a fogynivágyással.
Vajon melyik győz? Sajnos legtöbbször a feladás.
De nem kell, hogy most is ez történjen. Járjon végére a problémának, derítse ki, mi okozza a fogyás megállását!
Azonnal olvashat a 10 legfontosabb teendőjéről,de előbb egy kis emlékeztető a fogyás szakaszairól:
Mindegy, hogy fogyásról, vagy hízásról van szó, a testsúly változása minden esetben rövidebb – hosszabb szakaszokban, tehát lépcsőzetesen megy végbe.
A fogyás szakaszai:
- Dinamikus, más néven súlyvesztő szakasz: Ha sikerül energiahiányt kialakítani a szervezetében (nagyobb az energiafelhasználás, mint az energiabevitel), és csökkenőben van a testsúlya, akkor éppen ebben a szakaszban van. A dinamikus szakaszban könnyen változik a testsúly.
- Statikus, más néven súlytartó szakasz: Aktuálisan nincs súlyváltozás. Ennek oka, hogy az emberi szervezet a testsúly (és testzsír) változásait bonyolult idegrendszeri és hormonális mechanizmusokkal szabályozza, és épp azt a testsúlyt és testösszetételt rögzíti, ismeri el megtartandó értéknek, ahol leállt a fogyás. A statikus szakaszban a fő cél a testösszetétel új szintre történő beállítása. Az új testi méretek pszichés rögzítése is ebben a szakaszban történik.
Több tényezőtől függ, hogy mennyi ideig tart a dinamikus, súlyvesztő szakasz, és meddig áll a testsúly a statikus, súlytartó szakaszban: pl. az egyéni adottságok(pl. életkor, nem), hormonális állapot.
Mit tehet, ha néhány napig, 1-2 hétig stagnál a testsúlya?
Röviden: semmit.
Kicsit bővebben:
- Fogadja el, hogy a szervezet így működik, a dinamikus és statikus szakaszok váltakozása normális folyamat. Sőt, a súlytartó szakaszban addig elért testsúlyának, testösszetételének rögzítése történik.
- Lehet, hogy menses előtti vízvisszatartás áll a stagnálás hátterében, viselje el ezt a néhány napot.
- Folytassa türelmesen a fogyókúráját, hiszen tudja a szabályt: minden súlytartó szakaszt előbb-utóbb súlyvesztő szakasz követ!
Mit teendő, ha a súlytartó szakasz hosszabb 1 hónapnál?
A 10 legfontosabb teendő felsorolását a cselekvés sorrendjében találja.
1.Lehet, hogy az Ön adottságai alapján az átlagosnál hosszabb súlytartó szakaszokon kell túljutnia az eredmény eléréséhez, és akkor csak ki kell tartania. A hosszú súlytartó szakasz oka lehet pl. 40 feletti életkor, vagy rendszeres fogyókúrák, főleg, ha az utolsó fogyókúrája és a mostani között még nem telt el fél év. Ebben az esetben türelmesen tartson ki!
2. Ha rendszeres testmozgást végez, akkor állhat az izomtömeg növekedés a fogyás látszólagos megállása hátterében. Ilyenkor ugyanis az izomtömeg nő, a zsírtömeg csökken, és ennek eredője lehet a változatlan testsúly. Ezért a testsúly stagnálás esetén mindig ellenőrizze testösszetételét. A testösszetétel kedvező átalakulása nagyon hasznos, nehogy abbahagyja a mozgást!
3. Lehet, hogy testsúlya és testösszetétele már az Ön ideális zónájában van. Ilyen esetben a szervezet már nem támogatja a további fogyást. Ha mégsem elégedett a külsejével, csökkentse zavaró zsírpárnái méretét helyi alakkorrekciós kezeléssel pl. MediFat Elektrolipolízis.
4. Ha hosszabb ideig áll a testsúlyvesztés, mindig ellenőrizze a táplálkozását! Vezessen táplálkozási naplót. Elképzelhető, hogy észrevétlenül nőttek az adagnagyságok, vagy olyan ételeket is fogyaszt, amiket a súlyvesztő szakaszban nem evett. Ha szükséges, korrigálja az étkezését, térjen vissza súlyvesztő táplálkozásához!Kontrollálja folyadékfogyasztását is! Lehet, hogy kevesebbet iszik a kelleténél?
5. Mindig ellenőrizze mozgásadagját is, vezessen mozgás naplót! Lehet, hogy a súlyvesztő szakaszhoz képest kevesebb ideig vagy kevésbé intenzíven mozog, így kevesebb az energiafelhasználása. Korrigáljon, ha kell!
6. A szervezet okos, alkalmazkodik a szokásaihoz: a mozgás idővel egyre hatékonyabbá válik, egyre kevesebb energiát használ fel ugyanannak a tevékenységnek az elvégzéséhez. Ha mindig pontosan ugyanazt az edzést végzi, egy idő után nem fejlődik tovább. Ezért néha tegye változatosabbá az edzést, vagy iktasson be új mozgásformát. A változatosság természetesen az étkezésre is vonatkozik. Kerülje az unalmat mindenben.
7. Kérjen háziorvosától kivizsgálást. Lehet, hogy a fogyás stagnálása hátterében pajzsmirigy alulműködés, cukorbetegség, vagy az azt megelőző inzulin rezisztencia áll. Laboratóriumi vizsgálat fényt deríthet ezekre a betegségekre, kóros állapotokra.
8. Látogassa meg nőgyógyászat. Nem terhes esetleg? – zárja ki ennek lehetőségét. Lehet az is, hogy változókori hormonális változások akadályozzák a fogyást. Hormonvizsgálat után beszélje meg orvosával a kezelés lehetőségeit.
9. Tekintse át gyógyszereit. Lehet, hogy egyik rendszeresen szedett gyógyszere (pl. antidepresszáns) lassítja a fogyást. Konzultáljon kezelőorvosával.
10. Lehet, hogy táplálkozási allergiája, vagy intoleranciája van, leggyakrabban a tejtermékek, a gabonafélék és az olajos magvak jönnek szóba. Végeztessen allergia tesztet, ha erre gyanakszik.
Miért nem fogyok tovább már hetek óta? Ha végigment a 10 legfontosabb teendő listáján, akkor már válaszolni tud a kérdésre.
Azért, mert…
A MediFat-ről
MediFat elektromos zsírbontó rendszer
Az orvosi elektrolipolízis a műtét nélküli alakformálás egyik leghatékonyabb módozata. Ismerje meg a módszer tudományos hátterét és eredményeit! Kattintson ide!
MediFat tudásközpont
Hasznos cikkek, esettanulmányok, és módszertani beszámolók a MediFat Elektrolipolízis hatékonyságáról.